Pisanki ponownie atakują! - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Pisanki ponownie atakują!

Prawie sześć tysięcy kolorowych pisanek ozdobi Tarnów na Wielkanoc. W najbliższą środę i czwartek (20 i 21) najmłodsi tarnowianie, młodzież ze szkół oraz seniorzy po raz ósmy będą nimi wspólnie dekorować miasto. Kolorowe jajeczka ozdobią ulicę Wałową, plac Sobieskiego, rynek, skwer przed Urzędem Miasta Tarnowa, Biurem Wystaw Artystycznych i przy ul. Mostowej. Zapraszamy na Pisankowy Desant!

pisanki

Jajka, zakupione przez Biuro Promocji UMT, zostały ozdobione przez dzieci z tarnowskich przedszkoli oraz szkół podstawowych (klasy od 1 do 3). W oczekiwaniu na Wielkanoc najmłodsi udekorują nimi w czwartek ulicę Wałową (godz. 12), a dzieci, młodzież i seniorzy z klubów działających przy Centrum Usług Społecznych, zawieszą pisanki na skwerze przy ulicy Mostowej. Dzień wcześniej, o tej samej godzinie, młodzież, seniorzy oraz urzędnicy i pracownicy BWA oraz TCK udekorują skwer przy Urzędzie Miasta Tarnowa, plac Sobieskiego oraz rynek pisankami z lat ubiegłych (ponad 3700 szt.).

W tegorocznej edycji bierze udział ponad 60 placówek. Tradycyjnie do Pisankowego Desantu włączają się członkowie Uniwersytetu III Wieku przy AT, Klubu Seniora KANA Tarnów, Środowiskowego Domu Samopomocy „Zielona Przystań”, Placówki Wsparcia Dziennego „Akademia Aktywności”, Ośrodka Wsparcia dla Osób Starszych ”Klub Senior+” z Tarnowską Radą Seniorów na czele oraz młodzież z XVI Liceum Ogólnokształcącego im. AK i Młodzieżowa Rada Miejska.

- Pisanki są piękną, polską tradycją, a pisanki na drzewach są już wielkanocną wizytówką Tarnowa. Pięknie się prezentują, ożywiają Starówkę, wywołują uśmiech, a czasami nawet zadziwienie na twarzy. Dzieci chętnie przychodzą tu z rodzicami, dziadkami czy rodzeństwem, bo każde chce się pochwalić swoją pisanką. Także turyści chętnie sięgają po takie „jajcarskie tło” do „selfie.” Interesują  się tym projektem również inne miejscowości. Już w ubiegłych latach pisanki zdobiły Tuchów, a w tym roku dojdzie podkarpacki Frysztak. To bardzo cieszy, że mamy naśladowców - mówi Maria Zawada Bilik, szefowa Biura Promocji, autorka Pisankowego Desantu.

Organizator zachęca również mieszkańców do przyniesienia własnej pisanki.

(mt)